Bravo – Srbija u finalu Mundobasketa! Srbija – Kanada 95:86

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Kanadu rezultatom 95:86 u polufinalu Mundobasketa, čija se nokaut faza igra u Manili.

„Orlovi“ će tako otići u borbu za zlato sa pobednikom meča SAD – Nemačka, dok će Kanada morati da se zadovolji borbom za bronzu.

Srbija je tokom cele utakmice bila bolji rival, napravila je problem Kanadi sa faulovima još u prvom poluvremenu, pa su Šaj Gildžus-Aleksander i Dilon Bruks imali po tri.

Od početka je na Bogdanu Bogdanoviću igrana čvrsta odbrana, ali je on bio smiren i tražio najbolja rešenja, dok ostali igrači nisu reagovali na provokacije. Aleksa Avramović je bio maestralan u odbrani, Nikola Milutinov je briljirao pod košem na obe strane, a Kanađani su brzo upali u nervozu i nisu mogli da „dišu“ u napadu.

U drugom poluvremenu Srbija nije spuštala ritam, pogađali smo kada je bilo potrebno, pa je Kanada zasluženo razbijena, a naši momci su pokazali kakvo srce i sposobnosti imaju.

Najefikasniji u našem timu bio je Bogdan Bogdanović sa 23 poena, četiri skoka i tri asistencije. Odličnu rolu imali su Ognjen Dobrić sa 16 poena, odnosno Nikola Milutinov sa dabl-dabl učinkom od 16 poena i 10 skokova.

Marko Gudurić je odigrao veoma dobru utakmicu, pa je upisao 12 poena, dok je Avramović ubacio 10 poena uz fenomenalnu odbranu tokom čitavog meča.

Kod Kanađana najbolji je bio Er Džej Beret sa 23 poena, dok je Bruks imao 16, a Šaj 15 poena i devet asistencija.

Finale Mundobasketa igra se u nedelju, kao i utakmica za treće mesto, dok su mečevi razigravanja od 5. do 8. mesta na programu u subotu.

Autor: Nova.rs