Novak Đoković danas u Kazahstanu osvojio 90. titulu u karijeri (VIDEO)

Teniser Novak Đoković danas je u Kazahstanu osvojio  turnir ATP-500 u Astani pošto je u finalu pobedio Grka Stefanosa Cicipasa (Stefanos Tsitsipas) sa 6:3, 6:4.

Ovo je nakon pobede u Tel Avivu, druga titula u poslednjih sedam dana za Đokovića, a ukupno 90. u njegovoj karijeri.

Srpski teniser je prvi set osvojio posle samo 32 minuta igre, nakon što je kod rezultata 4:3 prvi put oduzeo servis protivniku. U drugom setu Đoković je napravio brejk pri rezultatu 2:2, a potom odličnim servisima čuvao ovu prednost do kraja meča.

Ovo je bio deseti međusobni susret ova dva tenisera i osma Đokovićeva pobeda, sedma za redom nad šestim igračem na ATP listi.

Novak  je ove sezone osvojio četiri turnira, a osim Astane bio je pobednik i u Rimu, Vimbldonu i Tel Avivu.